Pendrive to urządzenie, które bardzo szybko znalazło swoje miejsce w naszych kieszeniach. Obecnie to najpopularniejszy nośnik dający nam wszystkie najpotrzebniejsze funkcje – prostotę w użyciu, nagrywanie i usuwanie danych. Jego kolejnym niewątpliwym atutem jest niewielka przestrzeń jaką zajmuje. Świat pendrive‚ów i kart SD ciągle się rozwija. Nośniki są co raz mniejsze, wodo i wstrząsoodporne, a do tego z miesiąca na miesiąc potrafią zmieścić więcej danych.

Co jednak w przypadku, gdy po włożeniu pendrive’a okazuje się, że nic na nim nie ma? Prawdopodobnie został uszkodzony. Podobnie jak w przypadku dysków twardych istnieje możliwość oddania pendrive’a do specjalizującej się w odzyskiwaniu danych firmie. Niestety, to nie jedyne podobieństwo. Koszt wykonania takiej usługi jest także zbliżony do ceny za jaką firmy podejmą się odzyskiwania danych z dysków, czyli od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jeżeli na uszkodzonym nośniku znajdują się bardzo ważne dane, których brak może mieć poważne konsekwencje – nie ryzykuj i oddaj swój pendrive do profesjonalnego laboratorium. Badania potwierdzają, że specjalistom udaje się odzyskać średnio 80% utraconych plików.

Często bywa jednak tak, że na uszkodzonym pendrive’ie lub karcie SD znajdowały się zdjęcia naszych pociech, znalezione w sieci ciekawe artykuły lub pliki muzyczne. Jeżeli nie są one dla Ciebie wyjątkowo cenne, możesz spróbować odzyskać dane samodzielnie. Odzyskiwanie danych z pendrive w domowym zaciszu jest trudne, ale w gruncie rzeczy możliwe.

W tym celu udaj się do zakładki programy i znajdź właściwy do Twoich potrzeb!